پاک کردن لکه خودکار بر روی چرم سفید

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

تمیز کردن لکه بر روی مبل

پاک کردن لکه خودکار بر روی چرم سفید

پارچه چرمی و یا مبلمان و کیف و کفش چرمی، از جمله پارچه های لوکس و جذاب و مورد علاقه بسیاری می باشد. مخصوصاً چرم سفید، که بسیار خاص می باشد. مراقبت از چرم سفید از اثر لکه و به خصوص لکه جوهر بسیار حساس می باشد. اما جهت زدودن و پاک کردن اثر لکه، روش هایی جهت آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید وجود دارد.

پارچه چرمی

دکوراسیون و یا تزئینات داخلی خانه به رنگ سفید، جلوه بسیار خاص و مدرنیته ای به فضای خانه شما می بخشد. بسیاری از افراد علاقه مند هستند که از رنگ سفید، برای تزیین وسایل و اثاثیه خانه خود استفاده کنند. مبلمان سفید، فرش سفید و یا روکش چرمی سفید مبلمان منزل، می تواند جلوه ای خاصی به خانه شما ببخشد. اما همانطور که زیبایی رنگ سفید، خیره کننده می باشد، نگهداری و مراقبت از وسایل و اثاثیه سفید هم به مراتب، سخت تر از نگهداری وسایل به رنگ های دیگر می باشد. رنگ سفید می تواند با ریختن چای، قهوه، جوهر خودکار و … به راحتی لکه دار شده و از این رو از بین بردن لکه ها نیز دردسر آفرین می باشند. چرم از جمله پارچه های شیک و بسیار لوکسی می باشد که از دیر باز طرفداران بسیار زیادی داشته است. چرم ها یا به صورت چرم طبیعی و یا به صورت مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. وسایل چرمی در خانه برای مبلمان و بیشتر برای وسایل شخصی مانند بند ساعت چرمی، کیف و کفش چرمی استفاده می شود. حال رنگ سفید چرمی بیشتر مورد استقبال و توجه همگان می باشد. اما نگهداری و مراقبت از چرم سفید به مراتب سخت تر از چرم های رنگی دیگر می باشد. لکه خودکار می تواند یکی از دردسر آورترین لکه ها برای از بین بردن اثر جوهر از روی مبلمان و یا پارچه چرمی  باشد. حال فرض کنید که لکه جوهر خودکار بر روی پارچه چرم سفید شما ریخته شده است، چه می توانید کنید؟ از چه روش هایی برای زدودن و پاک کردن سریع لکه جوهر از روی پارچه چرم سفید، استفاده می کنید؟ ما در این مقاله قصد داریم که شما را با نحوه آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، آشنا کنیم ، اگر می خواهید در مورد جابجایی راحت مبلمان اطلاعاتی کسب کنید حتما مقاله نحوه جابجایی راحت مبلمان را بخوانید.

آموزش پاک کردن لکه جوهر بر روی مبل

روش های مختلف خانگی جهت آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید

  • یکی از روش های آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید این می باشد که در صورت ریختن جوهر و یا لکه خودکار بر روی چرم سفید و یا هر پارچه دیگر، شما می بایست بلافاصله و بدون کوچکترین معطلی، اقدام به پاک کردن و زدودن لکه خودکار از روی پارچه چرمی سفید کنید. کوچکترین تعلل و یا سهل انگاری در پاک کردن لکه از روی چرم، می تواند سبب نفوذ بیشتر جوهر در بافت داخلی مبلمان چرمی و یا کیف و کفش چرمی سفید شما گردد که در این صورت بازیابی آن بسیار سخت بوده و منجر به خراب شدن چرم شده و دیگر نمی توانید برای همیشه از آن چرم استفاده کنید.

پس بهترین زمان برای رفع و زدودن اثر لکه جوهر بر روی چرم سفید، قبل از خشک شدن اثر لکه می باشد. یعنی قبل از آنکه اثر لکه جوهر بر روی پارچه چرمی خشک شود، می بایست آن را از بین ببرید. همچنین در برخی مواقع دیده شده است که وقتی مبلمان و یا هر چیز چرمی سفید رنگ مانند کفش و یا کیف چرمی شما به لکه جوهر آغشته شود، نباید هول کرده و شروع به چنگ زدن و یا مالیدن اثر جوهر بر روی چرم کنید. این عمل نه تنها هیچ کمکی در از بین بردن لکه خودکار بر روی چرم سفید نمی کند، بلکه باعث پخش شدن لکه هم می گردد.

چرم و یا وسایل چرمی بسیار با ارزش و نفیس می باشند، از این رو می بایست در حفظ و ماندگاری آن ها بسیار با دقت عمل کنید.

  • یکی دیگر از روش های آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، این است که در زمانی که لکه خودکار بر روی مبلمان چرمی سفید رنگ شما ریخته شد، بدون چنگ زدن و با کمک ضربه زدن پارچه ای که به لکه بر آغشته شده است، در از بین بردن لکه کمک کنید. بنابراین یکی از روش های آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، استفاده از اسپری مو و یا همان تافت مو می باشد. ابتدا می بایست یک پارچه سفید تمیزی را برداشته و بر روی آن مقداری تافت مو بزنید. سعی کنید، پارچه را به آهستگی و آرامی بر روی چرم سفید، ضربه بزنید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا هیچ اثری از لکه بر روی چرم سفید شما باقی نماند.

سپس بر روی پارچه سفید دیگری مقدار مناسبی الکل سفید بریزید. آن وقت پارچه را مجدداً با حرکت های ضربه مانند بر روی محل جوهر بزنید. این عمل شما کمک می کند تا باقی مانده جوهر، جذب پارچه سفید گردد. سپس در نهایت از نرم کننده چرم، جهت خشک نمودن محل رطوبت روی پارچه استفاده کنید.

پاک کردن جوهر بر روی مبل سفید چرمی

اثر جوهر خودکار بر روی چرم سفید

  • یک روش بسیار کاربردی و موثر جهت آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، استفاده از لکه بر جوهر می باشد. لکه بر جوهر شامل الکل ایزوپروفیل می باشد. اما قبل از استفاده از هر روشی جهت زدودن و پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید و یا هر اثر لکه ی دیگر، می بایست اثر لکه بر را بر روی پارچه امتحان نمود. آیا لکه بر می تواند اثر لکه را از بین ببرد و یا اینکه سبب تشدید لکه می گردد؟

پس ابتدا می بایست مقاومت و چگونگی مبلمان و یا پارچه چرمی سفید را در برابر لکه بری که می خواهید به کار ببرید، امتحان کنید. پس مقداری از لکه بر جوهر را بر کف زیرین و یا پشت مبلمان امتحان کنید. کمی صبر کنید تا تاثیر لکه بر را مشاهده کنید. برخی از اجناس چرمی در برابر لکه برها واکنش داده و تغییر رنگ می دهند. در صورت تغییر رنگ ندادن، شما می توانید از آن لکه بر، جهت زدودن لکه جوهر از روی چرم استفاده کنید.

بنابراین می بایست مقداری از لکه بر را به آهستگی بر روی محل اثر جوهر بپاشید. سپس با صابونی ملایم و نرم، اثر لکه را شستشو دهید. در انتها نیز پارچه چرمی را خشک کنید.

  • در صورتی که در منزل، لکه بر ایزوپروفیل نداشتید می توانید از محصولات مشابه همچون لاک پاک کن ناخن و یا اسپری مو استفاده کنید. این دو محصول نیز دارای مقادیری الکل ایزوپروفیل در ترکیب خود می باشند. پس می توانید از آن ها نیز به مانند روش پاک کردن اثر لکه با لکه بر ایزوپروفیل، استفاده کنید.
  • یک روش دیگر جهت آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، استفاده از الکل سفید می باشد. در این روش بلافاصله دست به کار شده و پنبه ی تمیزی را درون محلول الکل رقیق شده آغشته کنید ( الکل را می توانید با آب رقیق گردانید) سپس پنبه را بر روی چرم سفید بکشید. بعد از آنکه اثر لکه، کامل پاک شد و از روی چرم از بین رفت، جهت خشک کردن چرم، می توانید از یک پارچه نرم و خشک، جهت پاک کردن اثر لکه بر استفاده کنید.

اگر در همین روزهاست که باید اسباب کشی کنید و قصد جابجا شدن را دارید شرکت حمل و نقل و جابجایی منزل سپند بار خدمات بسته بندی وسایل را انجام داده و خدمات باربری را نیز برای شما انجام خواهد داد

روش های پاک کردن اثر جوهر خودکار از روی چرم سفید

  • چرم سفید چه به صورت طبیعی و یا مصنوعی جذابیت فوق العاده ای دارد. اما با کوچکترین اثر لکه خودکار و یا هر لکه دیگری، زیبایی و جذابیت آن تحت تاثیر قرار گرفته و از بین می رود. بنابراین می بایست در مراقبت هر چه بیشتر آن کوشا باشید. اما در صورت ریختن و پاشیده شدن لکه خودکار بر روی کیف، کفش و یا مبلمان چرمی می توانید بلافاصله آن را از بین ببرید. اما هیچ گاه سعی نکنید که از شوینده های خانگی همچون سفید کننده ( وایتکس) و یا آمونیاک جهت پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، استفاده کنید. چون این شوینده های قوی با بافت چرمی وسایل شما ترکیب شده و سبب آسیب جدی به بافت چرمی می گردد. بنابراین بهتر است به هیچ وجه از این پاک کننده ها استفاده نکنید. یک روش خانگی جهت آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، استفاده از سرکه سفید می باشد. پس می بایست در یک ظرف به مقدار مساوی سرکه سفید را با آب ریخته و با هم ترکیب کنید. سپس حدود چند قطره، پاک کننده مخصوص چرم نیز به این مخلوط اضافه کنید. سپس با کمک یک پارچه سفید تمیز، مقداری از این ترکیب را بر روی اثر لکه پاشیده و به آهستگی بر روی چرم، چند ضربه بزنید، سعی کنید این عمل را چندین بار تکرار کرده تا اثر لکه از بین برود.

تمیز کردن لکه بر روی مبل

توجه به چند نکته جهت پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید

  • یکی از نکات مهم در خصوص آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، این است که هرگز از مواد سخت همچون اسکاچ، سیم ظرفشویی، مسواک و یا وایتکس جهت زدودن و پاک کردن اثر جوهر از روی چرم استفاده نکنید. به جای استفاده از این موارد می توانید از یک پارچه تمیز نخی و یا پارچه میکروفایبر جهت تمیز کردن پارچه چرمی استفاده کنید.
  • حتماً می بایست بعد از آنکه اثر لکه را از روی چرم از بین بردید، می بایست محل چرم را خشک کنید. استفاده از سشوار و یا استفاده از لوازم گرمایشی دیگر به بافت چرم آسیب جدی وارد می سازد. بنابراین بهترین روش برای خشک کردن اثر لکه، استفاده از یک پارچه نرم و خشک دیگری می باشد تا اثر نم و رطوبت لکه بر را بگیرد.
  • همچنین در آموزش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، این نکته بسیار مهم می باشد که به هیچ وجه پارچه چرمی را چنگ و یا مالش ندهید. زیرا با چنگ زدن، لکه جوهر در بافت پارچه چرمی پخش می شود. از این رو از بین بردن اثر لکه به مراتب سخت تر و غیر ممکن می شود. بهتر است که با ضربه زدن پارچه تمیز آغشته به لکه بر، بر روی چرم، سعی در از بین بردن لکه کنید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس