نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

بسته بندی کامپیوتر

نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی

اگر می خواهید نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی را یاد بگیرید ، توصیه می کنیم متن زیر را با دقت مطالعه فرمایید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

در صورتی که شما می خواهید اسباب کشی کنید ، این طبیعی است که نگران چگونگی بسته بندی و جابجایی رایانه خود باشید. نباید اهمیت حفاظت از رایانه ، مانیتور و دستگاه های جانبی آن را دست کم گرفت. با وجود قابلیت حمل و نقل پیشرفته ، حتی بسته بندی و جابجایی ایمن لپ تاپ ها به خانه جدید هم می تواند نسبتاً سخت باشد.

در ادامه این مطلب را بخوانید تا بهترین راه برای بسته بندی یک کامپیوتر برای اسباب کشی را یاد بگیرید. در اینجا کارهای مهمی که پیش از بسته بندی رایانه برای یک اسباب کشی عالی باید انجام شود ، مورد بررسی قرار می گیرد.

برای بسته بندی کامپیوتر از لوازم بسته بندی مناسب استفاده کنید

آیا هنوز جعبه مقوایی اصلی رایانه رومیزی یا لپ تاپ خود را نگه داشته اید؟ اگر این کار را انجام داده اید ،  کار بسته بندی خود را چند درجه آسان تر کرده اید. امیدوارم جعبه و بسته بندی اصلی مانیتور دسک تاپ خود را نگهداری کنید ، اما اگر اینگونه نباشد ، باید موفق به پیدا کردن جعبه های مقوایی دیواری ضخیم با ابعاد مورد نیاز خود شوید.

جعبه های مقوایی محکم و با اندازه های مناسب را خریداری کنید ، یک رول بزرگ از بسته بندی حباب و برگه های کاغذ کافی برای بسته بندی تهیه کنید. همچنین برای قطعات ریز که نمی خواهید از دست بدهید ، به نوار بسته بندی و کیسه های پلاستیکی قابل بسته شدن نیز نیاز دارید.

از لوازم بسته بندی مناسب استفاده کنید
هنگام بسته بندی کامپیوتر از لوازم بسته بندی مناسب استفاده کنید

برای محکم کاری از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

ممکن است قیمت رایانه شما بالا باشد ، اما بعضی اوقات اطلاعات ذخیره شده روی آن حتی از اجزای سخت افزاری آن با ارزش تر خواهد بود. بنابراین ، واقعاً مهم است که قبل از انجام اسباب کشی ، وقت خود را برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های اساسی در رایانه شخصی خود صرف کنید. هر اتفاقی ممکن است در حین اسباب کشی رخ دهد و خطر از دست رفتن اطلاعات همیشه وجود دارد.

کلیه پرونده های مهم را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید یا از یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین برای آن منظور استفاده کنید. اگر داده های مهم حجم بالایی ندارند ، می توانید آن را در چند فلش مموری قرار دهید.

نحوه بسته بندی کیس کامپیوتر هنگام اسباب کشی

به منظور مراقبت از هر یک از اجزای کیس ، داخل آن را باز نکنید. کل کیس را با یک نایلون حبابدار یا دو ورقه کوچک مقوا بپیچید. به این ترتیب ، بسته بندی نایلون حبابدار هر گونه شوک ، لرزش و یا حتی ضربه های جزئی را در حین انتقال جذب می کند. سپس کیس پیچیده شده با نایلون حبابدار را در یک پتو بزرگ ببندید و در جای خود با نوار بسته بندی محکم کنید.

نحوه بسته بندی مانیتور کامپیوتر هنگام اسباب کشی

در صورت امکان پایه مانیتور را جدا کرده و جداگانه آن را بسته بندی کنید. سپس ، تمام صفحه مانیتور را در کاغذ بسته بندی نرم پیچیده به طوری که انگار که یک هدیه تولد را می پیچید.

به خاطر داشته باشید که صفحه مانیتور شکننده ترین و ظریف ترین قسمت مانیتور شما است ، بنابراین باید حتماً در حین اسباب کشی از آن محافظت کنید. برای انجام این کار ، یک تکه مقوای ضخیم را که مطابق با ابعاد آن است ، برش دهید ، سپس برش را روی صفحه محافظت شده از کاغذ قرار دهید و با نوار آن را با دقت فیکس کنید. سپس یک پلاستیک حبابدار  را روی مقوا قرار دهید و آن را نیز با نوار ثابت کنید.

پس از آن کل مانیتور را در یک پتو ببندید و در جای خود نوار بزنید. مانیتور محافظت شده را به جعبه مقوایی با ابعاد مناسب یا در صورت امکان به جعبه مانیتور اصلی منتقل کنید. و بعد از آن فضاهای خالی را با کاغذهای خرد شده یا لباس های قدیمی پر کنید.

نحوه بسته بندی مانیتور کامپیوتر هنگام اسباب کشی
نحوه بسته بندی مانیتور کامپیوتر هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر

رایانه رومیزی شما دارای صفحه کلید ، ماوس و تعدادی دستگاه جانبی دیگر مانند بلندگوها و احتمالاً یک مودم wi-fi نیز خواهد بود. از ۳ قانون زیر برای بسته بندی وسایل جانبی رایانه خود استفاده کنید.

قانون بسته بندی شماره ۱: هر زمان ممکن باشد از جعبه های اصلی دستگاه های جانبی برای بهترین محافظت در حین اسباب کشی استفاده کنید.

قانون بسته بندی شماره ۲: برای محافظت از لوازم جانبی شخصی خود از کاغذ بسته بندی و پلاستیک حبابدار استفاده کنید. هنگام بارگذاری کابل ها ، آن ها را خیلی سخت فشار ندهید. همیشه از برچسب ها استفاده کنید تا بدانید که کابل متعلق به کدام دستگاه می باشد.

قانون بسته بندی شماره ۳: اگر صاحب یک اسکنر ، چاپگر یا هر وسیله جانبی دیگر هستید ، همان مراحل را که برای بسته بندی کامپیوتر دنبال کردید انجام دهید.

نحوه بسته بندی لپ تاپ هنگام اسباب کشی

بسته بندی لپ تاپ برای اسباب کشی باید بسیار آسان باشد زیرا کامپیوترهای قابل حمل طوری طراحی شده اند که با خیال راحت از یک مکان به مکان دیگر به طور مرتب منتقل شوند.

نحوه بسته بندی لپ تاپ هنگام اسباب کشی
نحوه بسته بندی لپ تاپ هنگام اسباب کشی

۳ مورد که هنگام بسته بندی لپ تاپ برای جابجایی باید بدانید عبارتند از:

مورد شماره ۱: برای حمل لپ تاپ می توانید از کیف مخصوص حمل آن استفاده کنید.

مورد شماره ۲: هنگام جمع آوری شارژر لپ تاپ خود مراقب باشید. از نوارهای لاستیکی برای آداپتور برق و سیم برق در محل استفاده کنید و برای محافظت بیشتر آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

مورد شماره ۳: اگر کیف لپ تاپ ندارید ، ابتدا لپ تاب را در کاغذ بسته بندی بپیچید ، سپس آن را در یک حوله حمام ضخیم یا یک پتو ضخیم بپیچید. سرانجام ، لپ تاپ را در یک چمدان بگذارید و مطمئن شوید که چمدان هنگام اسباب کشی ایمن باقی می ماند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس