چگونگی جابجایی میز بیلیارد به صورت صحیح

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

چگونگی جابجایی میز بیلیارد

چگونگی جابجایی میز بیلیارد به صورت صحیح

جابجایی میز بیلیارد

در این مقاله قصد داریم نحوه جابجایی میز بیلیارد هنگام اسباب کشی را خدمتتان عرض نماییم. برای آشنایی هر چه بیشتر با این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

میز بیلیارد یکی از سرگرم کننده ترین وسایلی است که می توانید در خانه داشته باشید. اما از سنگین ترین و بزرگ ترین وسایل برای جابجایی نیز هستند. طول اندازه میز بیلیارد می تواند از حدود ۲ متر تا ۲ متر و ۷۰ سانتی متر متغیر باشد. این بدان معناست که انجام اقدامات مناسب برای انتقال این موارد از یک مکان به مکان دیگر مهم است. باید بدانید که چگونه میز بیلیارد را جابجا کنید. راهنمای مرحله به مرحله زیر به شما کمک می کند میز بیلیارد خود را به خانه ای جدید یا اتاق جدید منتقل کنید.

نحوه انتقال میز بیلیارد به خانه جدید

در حالی که استخدام تیمی از متخصصان اسباب کشی می تواند سودمند باشد، شما ممکن است به دلایلی تصمیم بگیرید که میز بیلیارد را خودتان جابجا کنید. اگر تصمیم دارید میز بیلیارد را خودتان یا با گروهی از دوستان یا اعضای خانواده خود جابجا کنید، باید اقدامات صحیحی را انجام دهید.

کسانی که قصد بسته بندی میز بیلیارد قدیمی خود را دارند ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشند. در حقیقت، اگر میز بیلیارد جابجا می کنید، باید برای انجام کار یک تیم حرفه ای استخدام کنید. میز بیلیارد نه تنها یکی از سنگین ترین وسایلی است که شخص می تواند داشته باشد بلکه در هنگام جابجایی به یک فرآیند جداشویی طولانی و خسته کننده نیز نیاز دارد.

میزهای بیلیارد می توانند تا ۴۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشند. حجیم بودن و وزن آن ها باعث می شود تا برای جابجایی دشوار باشد. به همین دلایل، بسیار مهم است که هنگام جابجایی میز بیلیارد تا آنجا که می توانید کمک بگیرید. توصیه می شود برای جابجایی تمام جنبه های جدا کردن، جابجایی و مونتاژ مجدد میز بیلیارد، افراد حرفه ای استخدام کنید. اما می دانیم که این کار برای همه ممکن نیست. اگر استخدام افراد ویژه (افرادی که در جابجایی وسایل فوق العاده بزرگ تجربه دارند) در برنامه شما نیست، می توانید یک میز بیلیارد را با کمک دوستان خود جابجا کنید.

میز بیلیارد به خانه جدید
انتقال میز بیلیارد به خانه جدید

مراحل جابجایی میز بیلیارد به صورت حرفه ای

  از لحاظ تئوری، خودتان می توانید یک میز بیلیارد جابجا کنید، اما خطر شکستن آن را به شدت افزایش می یابد. اگر تصمیم بگیرید بدون استفاده از متخصصان یک میز بیلیارد را جابجا کنید، اگر در حین حرکت شکسته شود، فقط خودتان مقصر هستید.

ساده ترین راه برای جابجایی میز بیلیارد این است که شخص دیگری این کار را انجام دهد. اگر چه این امر هزینه بردار است، اما ارزش آن را دارد. یک متخصص می تواند، آن را جدا کرده و بسته بندی کند و بدون آسیب جابجا کند.

لوازم و مواد جابجایی مناسب را پیدا کنید.

اگر قصد دارید یک میز بیلیارد را بدون افراد حرفه ای جابجا کنید، اکنون شروع به جمع آوری لوازم ضروری کنید. برای محافظت از میز بیلیارد به مته برقی، پیچ گوشتی، آچار سوکت و پتوهای متحرک ضخیم زیادی نیاز دارید. همچنین برای از بین بردن نمد میز بیلیارد به یک کاتر نیاز خواهید داشت.

    نکته: آخرین کاری که می بایست انجام دهید این است که بیت ها و قسمت هایی از میز بیلیارد را که ممکن است در طول مسیر اشتباه بگیرید، مشخص نمایید. بنابراین مطمئن شوید که همه چیز را برچسب گذاری کرده اید. کیف یا جعبه های دارای برچسب زیادی در حالت آماده به کار داشته باشید که می توانید پیچ ​​ها و قطعات آن را درون آن قرار دهید.

برای جابجایی میز بیلیارد کامیون مناسب پیدا کنید.

طبق استاندارد بیلیارد، اندازه های میز استاندارد بیلیارد ۲۱۳ سانتی متر، ۲۴۳ سانتی متر، ۲۶۰ سانتی متر و ۲۷۴ سانتی متر است. بسته به اندازه میز بیلیارد خود، احتمالاً باید کامیون یا وانتی را از یک مرکز قابل اعتماد اجاره کنید. خوشبختانه شرکت های زیادی برای انتخاب هنگام جابجایی میز بیلیارد وجود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و تخفیف می توانید، سپند بار را بررسی کنید.

تا آنجا که ممکن است نیروی کمکی جمع کنید.

    پس از جمع آوری لوازم، وقت آن است که افراد کاربلد را برای کمک به این کار جذب کنید. جابجایی میز بیلیارد پیچیده است، بنابراین پیشنهاد می شود یک شرکت مخصوص حمل و نقل را برای مدیریت پروژه استخدام کنید. در صورتی که نمی توانید از خدمات یک باربری استفاده نمایید من توصیه می کنم برای کمک در این زمینه حداقل چهار تا پنج نفر از دوستان یا اعضای خانواده خود را جمع کنید. اطمینان حاصل کنید که همه از لباس های مناسب، از جمله یک کفش کتانی محکم استفاده می کنند.

این مقاله را نیز مطالعه نمایید: جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

راهروها و راه پله را اندازه بگیرید.

    همیشه بهتر است درب ها، راه پله یا راهروها را که باید میز بیلیارد از آن عبور کند، اندازه گیری کنید. به این ترتیب می توانید ارزیابی کنید که حرکت میز بیلیارد و قسمت های مختلف آن از طریق خانه آسان است. همچنین، حتماً قبل از شروع روند جابجایی، درها را باز کرده و از کف و دیوارها به درستی محافظت کنید. توصیه می شود قبل از انتقال وسایل بزرگ و سنگین از داخل خانه، لبه های تیز را با ضربه گیرهای ضد کودک یا حوله های ضخیم بپوشانید.

قسمت های میز بیلیارد را جدا کنید.

    شما وسایل و دوستان خود را جمع کرده اید و سرانجام آماده جدا کردن میز بیلیارد هستید. ابتدا شش جیب توپی میز را بیرون بیاورید و پایه های نگهدارنده آن ها را در جای خود قرار دهید. اگر جیب های میز بیلیارد شما در جای خود پیچ ​​شده است، باید آن ها را با پیچ گوشتی بردارید. بعد، با استفاده از آچار سوکت، از ریل های کناری میز بیلیارد استفاده کنید. پس از باز شدن پیچ و مهره ها، ریل های کناری را به آرامی بردارید. تمام پیچ و مهره ها را جداگانه نگهداری کنید و مطمئن شوید که عوض نمی شوند.

    اکنون وقت آن است که نمد بالای میز بیلیارد یا ماهوت را بردارید. برای از بین بردن موفقیت آمیز نمدی که در آن منگنه شده است، از یک کاتر استفاده کنید و هر پایه را با دقت خارج کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا نمد را در فرآیند قابل جدا شدن پاره نکنید و آسیب نبینید. هنگامی که نمد با خیال راحت برداشته و بسته بندی شد ، وقت آن است که تخته سنگ های میز بیلیارد را جدا کنید.

های میز بیلیارد را جدا کنید.
 قسمت های میز بیلیارد را جدا کنید.

چه تصمیم بگیرید خودتان میز بیلیارد را جابجا کنید و چه یک متخصص این کار را انجام دهد، یک فرایند کلی برای جدا کردن آن وجود دارد.

از تمام قطعات محافظت کنید و کامیون را بارگیری کنید.

    قبل از انتقال میز بیلیارد به خانه جدید، حتماً هر قسمت از میز بیلیارد را کاملاً در پتوهای مخصوص (در صورت لزوم، بسته بندی حباب دار) بپیچید. هنگام بارگیری میز بیلیارد در کامیون، بسیار مهم است که از صفحات محافظت کنید، زیرا اینها بسیار سنگین و ظریف هستند. هنگامی که میز بیلیارد درون کامیون قرار گرفت، توصیه می شود با احتیاط رانندگی کنید تا از جابجایی وسایل در هنگام حمل و نقل جلوگیری کنید.

تمام تکه های میز بیلیارد شما مانند یک پازل به خوبی در کنار هم قرار می گیرند. برای اطمینان از درست ماندن، هر قطعه ای را که بر می دارید باید برای حرکت محکم شده و محافظت شود. جیب ها، سپرها، گوشه ها و پایه ها را در پتوهای متحرک بپیچید. نمد را رول کنید و آن را محکم کنید. تخته سنگ ها را در یک جعبه چوبی یا مقوایی واقعاً محکم، قرار دهید. سپس، همه چیز را در کامیون ایمن کنید. شما می بایست تخته سنگ ها را به دیوار کامیون که به صورت ایستاده قرار گرفته اند ببندید. در غیر این صورت، آن ها می توانند در حالی که در کامیون به اطراف می چرخند، دچار آسیب دیدگی شوند.

 میز بیلیارد را دوباره مونتاژ کنید.

    مونتاژ مجدد میز بیلیارد در خانه جدید می تواند مشکل باشد اما در واقع، شما آن را برعکس روش جدا کردن آن کنار هم قرار می دهید. با کمک دوستان، پایه ها را دوباره به ساختار اصلی متصل کنید. پس از اتصال مجدد پایه ها، تخته سنگ و نمد را از بالا اضافه کنید. سپس تمام ریل ها و جیب ها را وصل کنید. مطمئناً افزودن نمد به میز بیلیارد و در عین حال کاملاً صاف نگه داشتن آن می تواند کاری سخت باشد و معمولاً بهتر است به افراد حرفه ای سپرده شود.

هنگامی که وارد خانه جدید خود می شوید، از متخصصان بخواهید تا میز بیلیارد شما را دوباره مونتاژ کن. مگر اینکه در مورد چگونگی جدا شدن یادداشت برداری کرده باشید تا بتوانید آن را کنار هم قرار دهید. آخرین مرحله، تراز کردن تخته سنگ ها و استفاده از آستر جدید است. می توانید از سطح استانداردی برای این کار استفاده کنید و تنظیمات کوچکی با پیچ بر روی تخته ها انجام دهید.

سخت ترین چیز آستر بالای تخته سنگ است. آستر باید بسیار صاف باشد و کل میز باید هموار شود. کف همیشه یکنواخت نیست، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که وقتی توپ را روی میز می گذارید، خود به خود حرکت نخواهد کرد.

بیلیارد را دوباره مونتاژ کنید.
 میز بیلیارد را دوباره مونتاژ کنید.

نحوه انتقال میز بیلیارد به اتاق یا طبقه دیگر

اگر میز بیلیارد را درون خانه منتقل می کنید، ممکن است بتوانید آن را بدون جدا کردن آن جابجا کنید. با این وجود، هنگام انتقال میز بیلیارد به طبقه دیگر در خانه، ممکن است جداسازی قطعات ضروری باشد. در این صورت می بایست مطمئن شوید که تمام ابزارهایی را که برای برداشتن و جابجایی ایمن هر قسمت لازم دارید، در اختیار دارید.

بعضی از قطعات، مانند تخته سنگ، به ویژه در معرض آسیب قرار دارند و جابجایی آن ها در مسافت طولانی بدون کمک حرفه ای دشوار است. در نهایت، اگر می بایست از آسیب دیدن جلوگیری کنید و افراد کافی برای جابجایی ایمن میز بیلیارد را ندارید، بهتر است یک تیم حرفه ای برای جابجایی میز بیلیارد و سایر وسایل استخدام کنید. همچنین اگر قصد دارید مبلمان خود را به مکانی دیگر حمل کنید، به یک شرکت حمل و نقل نیاز خواهید داشت.

استخدام افراد حرفه ای و باربری های معتبر برای جابجایی میز بیلیارد

اگر جابجایی میز بیلیارد کمی بیش از آنچه در ابتدا فکر می کردید دلهره آور و طاقت فرسا به نظر می رسد، احتمالاً استخدام افراد متخصص برای این کار ایده خوبی است. با استفاده از خدمات سپند بار، می توانید اطمینان داشته باشید که میز بیلیارد شما در امنیت کامل خواهد بود.

مطمئناً، شما میز بیلیارد خود را دوست داری ، اما حمل و نقل آن به یک خانه جدید ممکن است بهترین کار نباشد. میزهای بیلیارد از وسایل سنگین هستند و برای حمل و نقل زمان زیادی لازم دارند. بنابراین قبل از بسته بندی آن در کامیون، تمام گزینه های خود را در نظر بگیرید.

هزینه جابجایی میز بیلیارد

جابجایی میز بیلیارد کاری هزینه بردار است. شما نه تنها هزینه باربری را بپردازید، بلکه همچنین باید هزینه کنید تا متخصصان بیایند و آن را جدا کنند و دوباره مونتاژ کنند. این هزینه نسبتا بالا است و بسته به نوع میز بیلیارد و فاصله مبدا و مقصد متغیر می باشد.

اگر فکر می کنید با کنار گذاشتن میز بیلیارد خود برای حرکت می توانید از هزینه های اضافی جلوگیری کنید، تازه خود را برای یک هزینه کاملا جدید باز می کنید. جابجایی یک میز بیلیارد بدون جدا کردن آن احتمالاً منجر به شکستن آن می شود. در نتیجه مجبورید یک میز کاملاً جدید تهیه کنید، یا قوانین جدیدی برای بیلیارد شکسته اختراع کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس