نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

در صورتی که تمایل دارید نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی را فرا بگیرید ، توصیه می کنیم مطلب زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

قبل از اسباب کشی به خانه خود نگاهی بیندازید و انواع مایعات را جستجو کنید. آنچه شما می یابید ، ظروف پر از مایع که در زیر سینک آشپزخانه (معمولاً مواد تمیز کننده) یافت می شود ، بطری های پر از مایعات موجود در حمام (شامپو ، ژل های دوش ، لوسیون ها و موارد مختلف) محصولات آرایشی (به صورت مایع) و ظروف بزرگ تر مایعات که معمولاً در پارکینگ یافت می شوند (روغن ، بنزین ، سموم دفع آفات ، کودها و غیره) هستند.

بسته بندی مایعات برای جابجایی می تواند بسیار مشکل باشد زیرا در هنگام حمل و نقل آن ها تمایل به ریختن دارند و به راحتی می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. از این گذشته ، ممکن است موارد دیگر را نیز خراب کنند ، بنابراین به طور بالقوه منجر به مشکلاتی پیش بینی نشده که شما برنامه ریزی نکرده اید می شوند.

قبل از بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی چه باید کرد؟

یک روش ساده برای نزدیک شدن به مسئله چگونگی بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی از مکانی به مکان دیگر بسته بندی ایمن مایعات است.

همان طور که گفته شد هنگام حمل و نقل مایعات احتمال بروز اتفاقات ناگوار وجود دارد ، بنابراین چند نکته مهم وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید اسباب کشی خانه شما بدون هیچ گونه حوادثی در این مدت به پایان می رسد.

خرید آن ها را متوقف کنید:

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در هفته ها و روزهای منتهی به روز اسباب کشی ، خرید مایعات را متوقف کنید. به این ترتیب ، شما مجبور به بسته بندی و جابجایی مقادیر زیاد مایعات ندارید. مگر اینکه کاملاً مجبور باشید.

از آن ها استفاده کنید:

دومین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از مایعات در خانه شما است که احتمالاً می توانید قبل از روز حرکت ، در تلاش برای صرفه جویی آن ها را به کار ببرید.

آن ها را مرتب کنید:

شما قطعاً نیازی به بسته بندی و جابجایی مایعات در خانه خود ندارید – این از نظر زمان ، پول و انرژی برای شما بسیار غیر ضروری و حتی مخرب خواهد بود. بنابراین ، کاری که باید انجام دهید این است که مایعات را مرتب کنید و مواردی را که به دلایلی ارزش جابجایی ندارند ، کنار بگذارید.

آن ها را اهدا کنید:

یک گزینه خوب این است محصولات آرایشی و بهداشتی و باز نشده را به افرادی که ممکن است به آن ها احتیاج داشته باشند ، اهدا کنید. یا می توانید برخی از مایعات خطرناک را به یک دوست یا همسایه که ممکن است به آن ها احتیاج داشته باشد هدیه دهید و در هنگام رسیدن به مقصد خود موارد جدید خریداری کنید.

نحوه کار با مایعات خطرناک قبل از بسته بندی

مهم است که بدانیم که بسته بندی و جابجایی برخی از مایعات خانه شما به دلیل ماهیت خطرناک آن ها ممنوع است. این مایعات ممنوع شامل مایعات انفجاری ، سموم ، مواد خورنده و مواد سمی است.

در اینجا چند نمونه از مایعاتی که قرار نیست هنگام حرکت خانه با خود ببرید ، آورده شده است:

 • اسیدها؛
 • آمونیاک؛
 • بنزین ، نفت سفید یا سایر فرآورده های نفتی؛
 • روغن موتور؛
 • ضد یخ؛
 • رنگ؛
 • سموم دفع آفات ، کودهای شیمیایی و علف کش ها ؛
 • رنگ ، رقیق کننده های رنگ و سایر مواد مربوط به رنگ؛
 • لاک ناخن و پاک کننده لاک ناخن؛
 • مواد شیمیایی استخر؛
 • سفید کننده؛
 • مایعات ناشناس

در شرایط عادی ، هیچکدام از موارد ذکر شده را بسته بندی نکنید ، زیرا در جابجایی های حرفه ای مایعات خطرناک را روی کامیون بار نمی زنند.

اگر فقط مسافت کوتاهی را طی می کنید ، پس ممکن است شما مایل باشید این خطر را قبول کنید و مقداری مایعات کم خطرتر – مثلاً وسایل نظافت – را در ماشین خود حمل کنید.

با این حال ، اگر شما مسافت طولانی را طی می کنید ، قبل از حرکت باید آن مایعات را به روشی ایمن بسته بندی کنید.

مایعات خطرناک
مایعات خطرناک برای بسته بندی

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

برای کاهش احتمال ریزش مایعات در حین اسباب کشی ، باید بدانید که چگونه مایعات را هنگام حرکت بسته بندی کنید.

بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی
بسته بندی شامپوها هنگام اسباب کشی

در اینجا مراحل چگونگی بسته بندی مایعات آورده شده است:

 • تمام ظروف پر از مایع را مرتب سازی کنید و ارزش بسته بندی و حرکت آن ها را ارزیابی کنید.
 • از بطری های نیمه پر محصولات آرایشی مایع استفاده کنید. مقادیر کمی مایعات که در ظروف مربوطه باقی می مانند را دور بیندازید (البته به روش سازگار با محیط زیست). در واقع بسته ای و جابجایی ظروف تقریباً خالی وجود ندارد.
 • مایعات خطرناک موجود در خانه خود را جدا کنید. اثاثیه خود را در طی حرکتی که از قبل استرس زا است ، در معرض خطر قرار ندهید.
 • برای بسته بندی و حمل مایعات از جعبه های پلاستیکی استفاده کنید ، نه جعبه های مقوایی. به راحتی می توان فهمید که چرا در صورت ریختن در هنگام اسباب کشی ، سطل های پلاستیکی حاوی مایعات ریخته شده هستند ، در حالی که جعبه های مقوایی این گونه نیستند.
 • سطل های پلاستیکی را با کیسه های زباله به عنوان لایه دوم محافظت در برابر مایعات بکشید. کیسه های زباله ارزان قیمت هستند ، بنابراین لازم نیست نگران هزینه اضافی  باشید.
 • قسمت بالای هر ظرفی را که قبلاً باز شده است ، با یک تکه پلاستیکی بپوشانید ، درپوش یا درب آن را مجدداً روی ظرف قرار دهید ، آن را محکم کرده و یک تکه نوار بسته بندی را روی آن قرار دهید.
 • همه ظروف مایع بسته شده را درون سطل پلاستیکی قرار دهید به گونه ای که در همه زمان ها به صورت راست بمانند. برای اطمینان از اینکه آن ظروف هنگام حمل و نقل تغییر نکرده اند ، فضای باز بین آن ها را با کاغذ خرد شده پر کنید.
 • سطل پلاستیکی را بسته و درب آن را با نوار چسب محکم کنید. بر روی سطل پلاستیکی یک برچسب قرار دهید و نام آن را روی آن بنویسید.
  نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی
  نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس