نکات مهم در چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

نکات مهم در چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری

نکات مهم در چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری

نکات مهم در چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری

در این مطلب نکات مهم در چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری را برای یک اسباب کشی راحت و بدون دردسر برایتان توضیح می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر متن زیر را با دقت بخوانید.

چیدمان اثاثیه منزل در خودروی باربری یکی از نکات مهم اسباب کشی برای حفظ ایمنی اثاثیه و جلوگیری از آسیب دیدن وسایل می باشد. ابتدا باید ماشین مناسب برای اسباب کشی را انتخاب کنید. اکثر شرکت های حمل و نقل ماشین های مخصوص برای جابجایی اثاثیه را دارند. باید در هنگام اسباب کشی دقت فراوانی را برای چیدن لوازم خود به خرج دهید تا وسایل تان به سلامت به مقصد برسد. در صورتی که انتقال اسباب و اثاثیه به شهرستان باشد و باید مسافت طولانی طی شود ، چینش صحیح لوازم یکی از مهم ترین نکات اسباب کشی ایمن می باشد.

سعی کنید وسایل خود را در بسته بندی های مناسبی قرار دهید و قبل از رسیدن ماشین باربری لیستی از لوازم خود را تهیه کنید و با دقت  بسته هایی که حاوی وسایل مشابهی هستند را در یک جا قرار دهید و برای کارکنان اتوبار مشخص کنید داخل جعبه ها چه وسایلی قرار دارند و شکستنی بودن آن ها را اعلام کنید.

چیدمان درست اثاثیه منزل دارای چندین مزیت فوق العاده می باشد. ابتدا باید ذکر کنیم که چیدمان درست وسایل باعث می شود تعداد ماشین های کمتری برای حمل و نقل استفاده کنیم و هزینه باربری را برایتان کاهش می دهد و همچنین با درست چیدن بار داخل ماشین از آسیب رسیدن به لوازم جلوگیری می شود و در آخر سر چیدن درست و اصولی  اثاثیه منزل سرعت خالی کردن وسایل را در مقصد افزایش می دهد.

چیدن وسایل سنگین در خودروی باربری در ابتدا

برای چیدمان اثاثیه منزل در کامیون ها و یا وانت بارها بهتر است ابتدا وسایل سنگین که نیاز به چند نفر برای حمل آن ها است بارگیری شود. وسایلی مانند یخچال ، گاز ، لباسشویی و مبلمان خانه را به درستی در انتهای ماشین بارگیری کنید و توجه داشته باشید که وزن وسایل به طور مساوی در تمام قسمت های ماشین پخش شود. طوری نباشد که همه وسایل سنگین فقط در یک طرف ماشین قرار بگیرد. برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل در هنگام بار زدن سعی کنید در بین وسایل از پارچه های ضخیم و یا فوم برای محافظت استفاده کنید.

با چیدن وسایل سنگین و با حجم زیاد در انتهای ماشین جا برای کارتن های کوچک تر بیشتر می باشد. بعد از قرار دادن وسایل سنگین این بار نوبت به  لوازمی می رسد که سبک تر هستند اما حجم زیادی را اشغال می کنند مانند فرش های لول شده ، قطعات تختخواب و تشک تختخواب. توجه داشته باشید که در هنگام چیدن این لوازم فضای خالی زیادی را جا نگذارید و یا آن ها را زیاد به هم دیگر نچسبانید که باعث فشار آوردن زیاد به هم شوند.

چیدمان اثاثیه سنگین منزل در خودرو
چیدمان اثاثیه سنگین منزل در خودرو

چیدمان و بارگیری لوازم سبک تر و بسته های کوچک تر

بعد از چیدمان اثاثیه سنگین و حجیم منزل در داخل خودروهای باربری نوبت به جعبه ها و کارتن های سبک تر می رسد که می توانید آن ها را بر روی جعبه های سنگین به صورت مرتب بچینید. اگر از ماشین های مسقف برای جابجای استفاده می کنید می توانید برای جای دادن کارتن های بیشتر ، بسته ها را تا نزدیکی سقف روی هم بچینید اما نباید از سقف گیر کند. باید حتما فاصله بین جعبه ها و سقف ماشین با پارچه های ضخیم و یا لباس و پتوهای کهنه  پر شود.

برای جای دادن کارتن های بسته بندی بیشتر در داخل ماشین می توانید از بسته های کوچک تر برای پر کردن فضاهای خالی مانند روی مبل ها  و زیر میز استفاده کنید.

چیدمان لوازم شکستنی در داخل خودروی باربری

در بسته بندی لوازم شکستنی باید دقت بیشتری به عمل آورید. دقت داشته باشید که آن ها را در جعبه های مناسب بسته بندی کنید و در صورت لزوم از نایلون های حباب دار برای محافظت بیشتر استفاده کنید.

توجه داشته باشید در انتهای بارگیری لوازم منزل این بار نوبت به چیدمان کارتون های دارای لوازم شکستنی می رسد. نباید آن ها را در بین لوازم سنگین قرار دهید.و  بهتر است این کارتن ها را بر سر راه قرار ندهید و سعی کنید آن ها را زیر صندلی  یا میزها و جایی که امنیت بیشتری دارند قرار دهید.

چیدمان لوازم شکستنی در داخل خودروی باربری
چیدمان لوازم شکستنی در داخل خودروی باربری

نکات ضروری که در چیدمان اثاثیه منزل باید رعایت شود.

  • از چیدن جعبه های بسته بندی شده تا سقف ماشین خوداری کنید چون برداشتن و انتقال جعبه ها در این صورت به سختی امکان پذیر می باشد.
  • تعادل وزنی را در چیدمان بسته ها رعایت کنید. جعبه های با وزن بیشتر را روی جعبه های سبک قرار ندهید چون تکیه گاه محکمی نخواهند داشت و احتمال ریزش جعبه ها و آسیب دیدن لوازم زیاد تر می شود.
  • حتما کارتن های حاوی وسایل گران بها و شکستنی را مشخص کنید تا بر روی آن ها وسایل سنگین را قرار ندهند.
  • سعی کنید کارتن ها بسته بندی را با یک طناب محکم به هم وصل کنید تا هنگام حرکت در طول مسیر جابجا نشوند و جعبه ها به اطراف پرتاب نشوند.
  • از پر کردن تمام فضا های ماشین با وسایل خوداری کنید چون فشار آوردن به وسایل باعث آسیب دیدن آن ها می شود. خالی بودن بیش از حد ماشین هم باز کار صحیحی نمی باشد.
  • توصیه می شود تمامی وسایل خود را به صورت بسته بندی در کارتن و یا نایلون های مخصوص قرار دهید این امر به چیدمان صحیح و بارگیری و تخلیه آسان اثاثیه کمک زیادی می کند.

اتوبار سپند بار یک شرکت مطمئن حمل و نقل می باشد که با به کارگیری پرسنل با تجربه در زمینه اسباب کشی می توانند تجربه ای شیرین از جابجایی را برای شما به ارمغان آورند. کارکنان این شرکت به خوبی با روش های چیدمان صحیح اثاثیه منزل در خودروهای باربری آشنا هستند و با چینش صحیح در ماشین های باربری وسایل منزل شما را بدون کوچک ترین آسیبی به مقصد می رسانند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس